2022-08-29

Zaparcia i wzdęcia - czy to zespół drażliwego jelita?

Czy przy zespole jelita drażliwego zawsze występuje ból brzucha? Mój lekarz podejrzewa u mnie zespól jelita drażliwego, tylko jeszcze nie wszystkie badanie mam zrobione, żeby mieć pewność co mi dolega (ból brzucha u mnie nie występuje tylko zaparcia i duże wzdęcia). Badanie tarczycy, glukoza, kolonoskopia (hemoroidy 2stopnia) , tomografia i USG brzucha wyszly prawidłowo.Jakie badania jeszcze powinienem zrobić?A czy guma guar na zaparcia była by skuteczna i co na wzdęcia brać?

Z posiadanymi wynikami badań warto zgłosić się na konsultację gastrologiczną, a także - z uwagi na opisywane hemorroidy - do proktologa.
Przed wizytą do gastrologa warto wykonać dodatkowo badanie bakteriologiczne, pasożytnicze stolca oraz badanie krwi - próby wątrobowe oraz trzustkowe.

Zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaparcia w Częstochowie Hemoroidy w Gliwicach Zespół jelita drażliwego w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Hemoroidy w Warszawie Zespół jelita drażliwego w Częstochowie Zaparcia w Dąbrowie Górniczej Zaparcia w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5047
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z