Wcierka na wypadanie włosów - czy większe zużycie niż wskazane w ulotce może być niebezpieczne?

Dzień dobry, dermatolog przepisała mi wcierkę na wypadanie włosów, jednakże mam pewne wątpliwości. Na ulotce jest napisane, że lek powinno się stosować dwa razy dziennie, rano 1 ml i wieczorem 1 ml i podkreślone jest, że nie powinno się przekraczać dobowej dawki tego leku, czyli 2 ml. Pani dermatolog napisała jednak, że mam stosować tę wcierkę dwa razy na dobę, a każde użycie ma wynosić 8 ml, czyli w ciągu dnia mam zużyć 16 ml tego płynu. Zalecenie dermatolog jest więc bardzo sprzeczne z tym, co zostało napisane na ulotce. Czym powinnam się w takim przypadku sugerować, żeby nie zrobić sobie krzywdy, ulotką czy tym, co dermatolog napisała na recepcie?

Proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek.
Wskazana konsultacja z lekarzem dermatologiem, który zalecił tę kurację.
Zapraszam na konsultacje online - niektóre leki podajemy w dawkach "większych" niż jest to na ulotce - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Proszę omówić swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym leczenie. Pamiętać należy jednak, że lekarz ma możliwość zmodyfikowania dawki i zalecenia innego schematu niż rekomendowany przez producenta.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Wypadanie włosów w Warszawie Wypadanie włosów w Krakowie Dermatolog w Katowicach Wypadanie włosów w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Wypadanie włosów w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z