Uczucie guli w gardle i trudności w przełykaniu.

Od roku mam uczucie guli w gardle, najbardziej odczuwalne przy schylaniu, obracaniu głowy, dotykaniu szyi. Mam trudności w przełykaniu śliny, pokarmów, rok temu przeżyłam duży stres oraz zostałam silnie przewiana, przez co dłuższy czas towarzyszył mi katar, ból twarzy. Jakiś czas po tym pojawiło się to uczucie guli, które jest bardzo uciążliwe. Laryngolodzy powiedzieli, że w gardle nic nie widzą, ale może to być związane z żołądkiem lub alergią, bo często boli mnie żołądek po różnych posiłkach, a od jakiegoś czasu często kicham i mam z rana katar. Mam przepisane leki na jelita oraz na alergię, jednak nie widzę żadnej poprawy. Co jeszcze mogę zrobić, jakie badania wykonać, jaki lekarz mógłby zdiagnozować problem?

Wskazana wizyta u lekarza internisty, badaniami rozstrzygającymi będą badania czynności tarczycy (bad.lab., usg), w razie potrzeby - usg szyi i endoskopia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi