2022-11-10

Sporty walki po problemie z refluksem i nadżerkami żołądka.

Stwierdzono u mnie refluks parę lat temu - nie brałem tabletek, bo zwyczajnie ich nie potrzebowałem, mogłem jeść wszystko bez dolegliwości. Jakiś czas temu jednak zjadłem masę pikatnych rzeczy tak przez parę dni i wypiłem dość sporo alkoholu w wyniku czego dostałem 3 nadżerek żołądka + zapalenie żołądka, 5 nadżerek przełyku + zapalenie przelyku, nadżerki jelit, mała przepuklina wślizgowa przełyku. Widziałem się już z 3 gastrologami, aktualnie już leczę to 3 miesiąc i niedługo mam kontrolną gastroskopię. Schudłem prawie 10 kg przez ostatni czas. Teraz moje pytanie dotyczy sportu. Jeden gastrolog mówił, żeby unikać ćwiczeń na siłowni, bo za bardzo angażują tłocznię brzuszną czyli siłownia idzie w odstawkę, ale stwierdził, że mogę chodzić na sztuki walki gdzie ćwiczę własnym ciałem. Za to drugi gastrolog powiedział mi, że sztuki walki to też za dużo i zna jakiś przypadek, który ćwiczył i dostał przełyku baretta. Teraz jestem zmieszany, chcę się zapisać na MMA albo jakieś karate, aby robić z sobą cokolwiek zamiast wegetować. Czy jeśli się podleczę mogę się zapisać na jakieś sporty walki?

Proszę wybrać jednego specjalistę, do którego ma Pan zaufanie i stosować się do jego zaleceń.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie żołądka w Warszawie Przepuklina w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Zapalenie żołądka w Katowicach Przepuklina w Bielsku-Białej Zapalenie żołądka w Bielsku-Białej Przepuklina w Krakowie Przepuklina w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6188
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16212
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+142
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4