Nawracające problemy z zatokami i bolesna krosta na czubku języka

Witam, od kilku tygodni pojawia mi się na czubku języka bolesna krosta, która po płukaniu jamy ustnej srebrem koloidaknym, wodą utlenioną lub płynem Dentosept znika na kilka dni. Na gardle pojawia się też biały nalot i po tej samej kuracji znika. Generalnie od sierpnia mam nawracający problem z zatokami, infekcje nosa, które po kilku opakowaniach leków typu Groprinosin, Metafen zatoki z pseudofedryną, Gripex, Polopiryna, witaminy C, D, kompleks B itp. uspokajają się na chwilę. Mam zdiagnozowaną alergię wziewną, pracuję w żłobku, mój lekarz rodzinny zapisuje mi uparcie tylko krople do nosa Pronasal, który na mnie nie działa. Czy mogę prosić może o inne leki a może konieczny już antybiotyk? Lekarz rodzinny przepisywał mi zawsze po takiej bezskutecznej walce antybiotyk augmentin 850 mg lub 1000 mg. Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc.
Opisane powyżej objawy mogą wskazywać na infekcję bakteryjna jamy ustnej i gardła, najprawdopodobniej z towarzysząca koinfekcją grzybiczą - drożdżakami z rodzaju Candida sp. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad i przepisze niezbędne leki.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, warto zrobić najpierw wymaz.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi