Nawracające problemy z zatokami i bolesna krosta na czubku języka

Witam, od kilku tygodni pojawia mi się na czubku języka bolesna krosta, która po płukaniu jamy ustnej srebrem koloidaknym, wodą utlenioną lub płynem Dentosept znika na kilka dni. Na gardle pojawia się też biały nalot i po tej samej kuracji znika. Generalnie od sierpnia mam nawracający problem z zatokami, infekcje nosa, które po kilku opakowaniach leków typu Groprinosin, Metafen zatoki z pseudofedryną, Gripex, Polopiryna, witaminy C, D, kompleks B itp. uspokajają się na chwilę. Mam zdiagnozowaną alergię wziewną, pracuję w żłobku, mój lekarz rodzinny zapisuje mi uparcie tylko krople do nosa Pronasal, który na mnie nie działa. Czy mogę prosić może o inne leki a może konieczny już antybiotyk? Lekarz rodzinny przepisywał mi zawsze po takiej bezskutecznej walce antybiotyk augmentin 850 mg lub 1000 mg. Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc.
Opisane powyżej objawy mogą wskazywać na infekcję bakteryjna jamy ustnej i gardła, najprawdopodobniej z towarzysząca koinfekcją grzybiczą - drożdżakami z rodzaju Candida sp. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad i przepisze niezbędne leki.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, warto zrobić najpierw wymaz.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi