Nagły ból w stopie, to kontuzja czy coś poważnego?

Ponad dwa tygodnie temu, podczas gdy normalnie funkcjonowałam, chodziłam, poczułam nagły silny ból w stopie, który wcześniej nie wstępował (taki rodzaj bólu, i nie utrzymywał się tak długo). Pod spodem stopy, mniej więcej w środkowej części, przed piętą. Nie mogłam w tamtym momencie postawić nogi na ziemię. Ten ból utrzymuje się do dzisiaj, choć jest lżejszy, bądź po prostu się do niego przyzwyczaiłam, nadal jest strasznie uciążliwy. Nasila się zwłaszcza gdy dużo chodzę, najbardziej odczuwalny jest, gdy wieczorem kładę się do łóżka, jest na tyle silny, że nie pozwala zasnąć nawet po zażyciu środków przeciwbólowych (i tych doustnych, jak również maści na dany obszar). Czy to coś poważnego? To co opisałam wskazuję na określoną kontuzję? Jaka może przyczyna tak nagłego bólu? Warto udać się do lekarza, czy przejdzie samoistnie?

Wskazana jest konsultacja lekarska z badaniem fizykalnym. Na jej podstawie lekarz może zadecydować o rozszerzeniu diagnostyki np o rtg.
zalecane jest bezpośrednie badanie przez lekarza celem oceny probleu i zlecenia dodatkowego badania rtg
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi