Nagły ból w stopie, to kontuzja czy coś poważnego?

Ponad dwa tygodnie temu, podczas gdy normalnie funkcjonowałam, chodziłam, poczułam nagły silny ból w stopie, który wcześniej nie wstępował (taki rodzaj bólu, i nie utrzymywał się tak długo). Pod spodem stopy, mniej więcej w środkowej części, przed piętą. Nie mogłam w tamtym momencie postawić nogi na ziemię. Ten ból utrzymuje się do dzisiaj, choć jest lżejszy, bądź po prostu się do niego przyzwyczaiłam, nadal jest strasznie uciążliwy. Nasila się zwłaszcza gdy dużo chodzę, najbardziej odczuwalny jest, gdy wieczorem kładę się do łóżka, jest na tyle silny, że nie pozwala zasnąć nawet po zażyciu środków przeciwbólowych (i tych doustnych, jak również maści na dany obszar). Czy to coś poważnego? To co opisałam wskazuję na określoną kontuzję? Jaka może przyczyna tak nagłego bólu? Warto udać się do lekarza, czy przejdzie samoistnie?

Wskazana jest konsultacja lekarska z badaniem fizykalnym. Na jej podstawie lekarz może zadecydować o rozszerzeniu diagnostyki np o rtg.
zalecane jest bezpośrednie badanie przez lekarza celem oceny probleu i zlecenia dodatkowego badania rtg

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi