Na czym polega badanie nasienie?

Witam. Mam pytanie gdzie mozna zrobic badanie nasienia? Na czym to polega? Podejrzewam ze nabylem sie jakiegos wirusa lub choroby wenerycznej. Wiele lat temu mialem robione testy na podejrzane choroby, mialem tez wizyte u specialistów w tej dziedzinie, po zweryfikowaniu wynikow przez lekarza i zbadaniu mnie nic nie wyniklo podejrzanego ja osobiscie nie czuje sie z tym dobrze czasmi jest ok czasami mam jakies symptomy odnosnie narzadow typu zaczerwienien swedzenia mniejszego owrzodzen male ranki z ta ostatnia juz mniej 

W przypadku zmia w obrębie narządów płciowych wskazana konsultacja dermatologiczna/wenerologiczna.
W przypadku podejrzenia infekcji wenerycznej badania nasienia nie jest podstawowym badaniem. W pierwszej kolejności należy zasięgnąć porady wenerologa celem badania i pobrania ewentualnego badania mikrobiologicznego. Dobranie skutecznego leczenia może opierać się już o samą konsultację, bez konieczności oczekiwania na wynik wymazu.
Badanie nasienia można wykonać w klinikach leczenia niepłodności, Takie badanie służy ocenie potencjału rozrodczego meżczyzny- ocenia się ilość plemników, ich morfologię, PH, obecność leukocytów. Zgłaszany przez Pana problem wskazuje na czynnik infekcyjny- wówczas nalezy wykonać posiew nasienia w kierunku zakażeń bakteryjnych , grzybiczych czy atypowych. Wskazana konsultacja wenerologa
Badanie nasienia wykonują niektóre laboratoria - zapraszam na konsultacje online, należałoby ocenić zmiany - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Wenerolog w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z