Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie.

Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie. Mój stan emocjonalny uległ drastycznej zmianie. Przestałam cieszyć się życiem tak jak wcześniej. Czy powinno skontaktować się z ginekologiem który przepisał mi leki czy od razu z specjalistą od głowy -psycholog? psychiatra?
W pierwszej kolejności konsultacja z ginekologiem. Jeżeli zmiana metody antykoncepcyjnej nie da efektu – wtedy psycholog/psychiatra
Objawy, które Pani opisuje wskazują na działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej, które wystąpiły w Pani przypadku pod postacią obniżenia nastroju/energii psychoruchowej/zadowolenia z życia.. Konieczna jest konsultacja z lekarzem - najlepiej ginekologiem celem modyfikacji dotychczasowej farmakoterapii. Niemniej jednak zalecam Pani konsultację z psychiatrą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
169
Pytań zadanych
przez pacjentów
83
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
19
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi