Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie.

Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie. Mój stan emocjonalny uległ drastycznej zmianie. Przestałam cieszyć się życiem tak jak wcześniej. Czy powinno skontaktować się z ginekologiem który przepisał mi leki czy od razu z specjalistą od głowy -psycholog? psychiatra?
W pierwszej kolejności konsultacja z ginekologiem. Jeżeli zmiana metody antykoncepcyjnej nie da efektu – wtedy psycholog/psychiatra
Objawy, które Pani opisuje wskazują na działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej, które wystąpiły w Pani przypadku pod postacią obniżenia nastroju/energii psychoruchowej/zadowolenia z życia.. Konieczna jest konsultacja z lekarzem - najlepiej ginekologiem celem modyfikacji dotychczasowej farmakoterapii. Niemniej jednak zalecam Pani konsultację z psychiatrą.
prosze skontaktowac sie z ginekologiem
Dzień dobry,
Terapia hormonalna u niektórych pacjentek wpływa również na samopoczucie. W pierwszej kolejności proszę rozważyć zmianę preparatu na inny pod kontrolą ginekologa. Proszę przedyskutować z lekarzem przyczynę zmiany terapii, tak aby mógł dobrze dopasować inny preparat. Gdyby zmiana lub odstawienie preparatu hormonalnego nie poprawiły Pani samopoczucia, bądź ulegałoby ono pogorszeniu przyczyna może leżeć gdzie indziej i konsultacja ze specjalistą psychiatrą może być niezbędna.
W pierwszej kolejności zmieniłbym tabletki na inne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi