Jestem w ciąży, czy etanol w syropie na kaszel zaszkodzi mojemu dziecku?

W 2 trymestrze ciąży lekarz ginekolog zapisał mi neospasminę na problemy ze snem. Zażywałam 3 razy dziennie łyżkę syropu. Dopiero po wypiciu całego syropu doczytałam, że ma w składzie 10 procent etanolu. Czy moje dziecko będzie miało problemy neurologiczne przez tą dawkę etanolu?
Dawka etanolu jest niewielka w składzie syropu. Jeśli przyjmowała go Pani w dawce 3 x 1 łyżka w ciągu dnia, to nie będzie miało wpływu na rozwój dziecka.
Taka mała dawka (stosowana przez kilka dni?) nie zaszkodzi dziecku.
Dawka etanolu w syropie jest tak minimalna, że bez wpływu na Pani dziecko.
nie powinno miec to wpływu na rozwój dziecka
taka mała dawka etanolu nie powinna mieć wpływu na rozwój dziecka
Nie powinno mieć to niekorzystnego wpływu na dalszy rozwój Pani dziecka.
Nie powinno mieć to żadnego wpływu na dziecko, jednak w ciązy warto dobierać takie leki, które w swoim składzie nie zawierają etanolu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi