Jakie badania wykonać w kierunku cukrzycy?

Kobieta, 38 lat, glukoza zawsze w górnych granicach normy, a w ostatnim roku już 105 i 102. Jestem szczupła, biegam, tarczyca (TSH, FT3, FT4) OK, jednak ATPO 11,2 (norma 0-34). W rodzinie babcia cukrzyca typu 2, mama łuszczyca i rak tarczycy. Jakie badania powinnam wykonać w kierunku cukrzycy? Czy może to być LADA? Z uwagi na pandemię, chciałabym ograniczyć wizyty w placówkach zdrowia i iść do diabetologa już z niezbędnymi wynikami badań.
Proszę zacząć od wykonania OGTT.
Jeżeli chce Pani ograniczyć wizyty w placówkach medycznych, to można zamówić teleporadę, podczas której lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu zleci panel odpowiednich badań.
zalecam wykonanie ogtt
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi