Jakie badania wykonać w kierunku cukrzycy?

Kobieta, 38 lat, glukoza zawsze w górnych granicach normy, a w ostatnim roku już 105 i 102. Jestem szczupła, biegam, tarczyca (TSH, FT3, FT4) OK, jednak ATPO 11,2 (norma 0-34). W rodzinie babcia cukrzyca typu 2, mama łuszczyca i rak tarczycy. Jakie badania powinnam wykonać w kierunku cukrzycy? Czy może to być LADA? Z uwagi na pandemię, chciałabym ograniczyć wizyty w placówkach zdrowia i iść do diabetologa już z niezbędnymi wynikami badań.
Proszę zacząć od wykonania OGTT.
Jeżeli chce Pani ograniczyć wizyty w placówkach medycznych, to można zamówić teleporadę, podczas której lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu zleci panel odpowiednich badań.
zalecam wykonanie ogtt

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi