Jak zachęcić osobę do leczenia alkoholizmu?

Potrzebuję pomocy dla chłopaka, wpada w ciąg alkoholowy, nie wiem jak mu pomóc. Jak zachęcić do leczenia jeśli on twierdzi, że nie ma problemu?
Proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą specjalizującym się w leczeniu uzależnień.
Potrzebna jest pomoc specjalisty.
W tej kwestii należy porozmawiać ze specjalistą. Aby unaocznić problem uzależnienia od alkoholu warto przeprowadzić test AUDIT.
polecam kontakt z psychiatrą
Chłopak wpada w uzależnienie, ponieważ ma problem z nawiązaniem bliskiej więzi z drugą osobą. To nie jest problem od teraz, ale od dzieciństwa. Trudna sprawa.
Najpierw powinien pokochać siebie, nie robić sobie krzywdy... Łatwo się mówi , łatwo się pisze. To jego wola, jego życie, a dla dziewczyny-udręka i ekstaza.
należy porozmawiać z lekarzem psychiatrą

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi