2021-01-01

Jak zachęcić osobę do leczenia alkoholizmu?

Potrzebuję pomocy dla chłopaka, wpada w ciąg alkoholowy, nie wiem jak mu pomóc. Jak zachęcić do leczenia jeśli on twierdzi, że nie ma problemu?

Proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą specjalizującym się w leczeniu uzależnień.
W tej kwestii należy porozmawiać ze specjalistą. Aby unaocznić problem uzależnienia od alkoholu warto przeprowadzić test AUDIT.
Chłopak wpada w uzależnienie, ponieważ ma problem z nawiązaniem bliskiej więzi z drugą osobą. To nie jest problem od teraz, ale od dzieciństwa. Trudna sprawa.
Najpierw powinien pokochać siebie, nie robić sobie krzywdy... Łatwo się mówi , łatwo się pisze. To jego wola, jego życie, a dla dziewczyny-udręka i ekstaza.
należy porozmawiać z lekarzem psychiatrą
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Bielsku-Białej Uzależnienia w Dąbrowie Górniczej Uzależnienia w Warszawie Alkoholizm w Bydgoszczy Psychiatra w Toruniu Uzależnienia w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Bydgoszczy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6374
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16510
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+150
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4