Jak zachęcić osobę do leczenia alkoholizmu?

Potrzebuję pomocy dla chłopaka, wpada w ciąg alkoholowy, nie wiem jak mu pomóc. Jak zachęcić do leczenia jeśli on twierdzi, że nie ma problemu?
Proszę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą specjalizującym się w leczeniu uzależnień.
Potrzebna jest pomoc specjalisty.
W tej kwestii należy porozmawiać ze specjalistą. Aby unaocznić problem uzależnienia od alkoholu warto przeprowadzić test AUDIT.
polecam kontakt z psychiatrą
Chłopak wpada w uzależnienie, ponieważ ma problem z nawiązaniem bliskiej więzi z drugą osobą. To nie jest problem od teraz, ale od dzieciństwa. Trudna sprawa.
Najpierw powinien pokochać siebie, nie robić sobie krzywdy... Łatwo się mówi , łatwo się pisze. To jego wola, jego życie, a dla dziewczyny-udręka i ekstaza.
należy porozmawiać z lekarzem psychiatrą
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi