Jak wygląda psychoterapia w nurcie systemowym?

Psychoterapeuta, do którego prawdopodobnie pójdę pracuje w nurcie systemowym (narracyjnym) i psychodynamicznym. Jak wyglądałaby psychoterapia u niego w kontekście takich chorób jak fobia społeczna, depresja i zespół lęku uogólnionego?

W podejściu psychodynamicznym terapeuta skupia się na zrozumieniu, jak przeszłe doświadczenia i traumy wpłynęły na obecne myśli, emocje i zachowania pacjenta. Terapeuta stara się pomóc pacjentowi zidentyfikować i zmienić negatywne schematy myślowe i zachowań, które przyczyniają się do choroby.

W podejściu systemowym terapeuta skupia się między innymi na badaniu relacji międzyludzkich. Terapeuta stara się zidentyfikować i zmienić negatywne wzorce komunikacyjne i zachowań, które przyczyniają się do choroby.

W przypadku każdej choroby i każdego pacjenta, psychoterapia jest unikalnym procesem, który zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i podejścia terapeutycznego terapeuty. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące terapii, warto skontaktować się z psychoterapeutą, który będzie mógł udzielić Ci szczegółowych informacji na temat, w jaki sposób prowadzi terapie.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia lękowe we Wrocławiu Psycholog w Gliwicach Psycholog w Katowicach Zaburzenia lękowe w Gliwicach Zaburzenia lękowe w Katowicach Psycholog w Warszawie Psycholog w Dąbrowie Górniczej Psychoterapeuta w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z