Działanie leku na owsiki - kiedy podać drugą dawkę?

U córki (5 lat) zauważyłam owsika. Lekarz przepisał lek w 2 dawkach, drugą mam powtórzyć po 2 tygodniach. Pierwszą dawkę podałam w poniedziałek. Przez 3 dni wszystko było ok, objawy ustały. Jednak dzisiaj, po 3 dobach od podania pierwszej dawki dziecko dalej wierci się w nocy i zgrzyta zębami. Czy to znaczy, że lek mógł nie zadziałać? Czy powinnam podać od razu 2 dawkę? Czy czekać az miną te 2 tygodnie? Po jakim czasie mogą być widoczne efekty działania leku? Dodam, że odrobaczyła się cała rodzina i wszystko zostało wysprzątane, wyprane i wyprasowane.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby pasożytnicze w Warszawie Choroby pasożytnicze w Bielsku-Białej Choroby pasożytnicze w Dąbrowie Górniczej Choroby pasożytnicze w Krakowie Choroby pasożytnicze w Katowicach Choroby pasożytnicze w Gliwicach Choroby pasożytnicze w Częstochowie Internista w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z