Czy zaczerwienioną błonę śluzową jelita powinno się leczyć?

Miałam bóle brzucha skurcze jelit i ból w podbrzuszu z lewej strony na dole kłucie. Zrobiłam kolonoskopię i wynik to nieco zaczerwieniona błona śluzowa jelita - czy to się leczy? W pracowni endoskopii nic nie wspomnieli o dalszej kontynuacji leczenia, a za trzy tygodnie mam mieć wynik z wycinka. Kiedy trzeba udać się do proktologa już z wynikiem tego wycinka?

Całość obrazu klinicznego ( a więc szczegółowy wywiad, badanie przedmiotowe i wynik kolonoskopii łącznie z wynikami pobranych wycinków) - będzie podstawą do wdrożenia odpowiednich zaleceń przez lekarza konsultującego (gastrologa, proktologa).

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi