Czy zaczerwienioną błonę śluzową jelita powinno się leczyć?

Miałam bóle brzucha skurcze jelit i ból w podbrzuszu z lewej strony na dole kłucie. Zrobiłam kolonoskopię i wynik to nieco zaczerwieniona błona śluzowa jelita - czy to się leczy? W pracowni endoskopii nic nie wspomnieli o dalszej kontynuacji leczenia, a za trzy tygodnie mam mieć wynik z wycinka. Kiedy trzeba udać się do proktologa już z wynikiem tego wycinka?

Całość obrazu klinicznego ( a więc szczegółowy wywiad, badanie przedmiotowe i wynik kolonoskopii łącznie z wynikami pobranych wycinków) - będzie podstawą do wdrożenia odpowiednich zaleceń przez lekarza konsultującego (gastrologa, proktologa).
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10036
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi