Czy zaburzenia urojeniowe mogą dotyczyć sytuacji codziennych?

Mam pytanie czy zaburzenia urojeniowe mogą dotyczyć też sytuacji życia codziennego, takich jak związek, przyjaciele, zdrowie. Koleżanka opowiadała mi różne rzeczy na swój temat, np. że jest właścicielką hotelu, jednak nie chciała podać jego nazwy. Te historie opowiadała też innym znajomym, natomiast jej rodzina o tym nie wiedziała. Koleżanka powiedziała mi o tym, twierdzi że była u psychologa i psychiatry, którzy stwierdzili, że cierpi na zaburzenia urojeniowe o podłożu lękowym, których nabawiła się przez stosunki koleżeńskie w podstawówce. Nie wiem co mam w tym przypadku zrobić i czy jej wierzyć. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi