Czy w połowie ciąży stanie kilka godzin bez przerwy może być niebezpieczne?

Jestem w 17 tygodniu ciąży, czuję się bardzo dobrze, nie miałam żadnych dolegliwości od samego początku. Czy długie stanie w miejscu (5-6 h) jest niebezpieczne dla mnie bądź dziecka? Chodzi o wypad w góry na skoki narciarskie. Moje BMI jest prawidłowe, jestem zdrowa, wyniki też są w porządku.

Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.
Przebieg ciąży i stan zdrowia może być prawidłowy, jednak jazda na nartach wiąże się z ryzykiem upadku i urazu, co może mieć negatywny wpływ na ciążę .
Proszę pamiętać że wskazanie jest wykonywanie ćwiczeń w trakcie ciąży - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Nie powinno to mieć istotnego wpływu na przebieg ciąży o ile nie ma Pani innych schorzeń czy czynników ryzyka. Proszę to jednak omówić z lekarzem prowadzącym ciążę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z