2022-04-21

Czy użycie kropli do oczu po terminie może spowodować infekcję?

Przez przypadek użyłam kropli do oczu otwartych około pół roku temu, a producent podaje, że można ich używać do 3 miesięcy od otwarcia. Przepłukałam oczy wodą z kranu i płynem do soczewek kontaktowych Optifree. Krople miałam od okulisty na zespół suchego oka. Czy powinnam zgłosić się do okulisty, zastosować nowe opakowanie kropli? Przeczytałam, że może rozwinąć się infekcja oczu i bardzo się wystraszyłam. 

Zarówno krople przeznaczone do oczu, woda z kranu jak i płyn do soczewek nie służą do przepłukiwania oka, a użyte mogą być tylko w przypadku wyższej konieczności jak na przykład obecność ciała obcego, gdy nie ma Pani nic odpowiedniejszego pod ręką. Proszę nie używać leków po terminie ich przydatności, a do przepłukiwania oka należy wykorzystać przeznaczone do tego preparaty.
Proszę zgłosić się do okulisty w szczególności w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów.
Nie należy używać leków po terminie ich przydatności.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Krakowie Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Katowicach Okulista w Lublinie Okulista w Warszawie Okulista w Gdańsku Okulista w Opolu Okulista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4