Czy u nastolatka można w jakiś sposób zlikwidować skoliozę?

Nastolatek w wieku 16 lat ma skoliozę (nie wiem jaki stopień). Aby ją zmniejszyć, nosi wkładki korekcyjne do butów, jednak po dużym wygięciu pleców widać wały na plecach (jak przypadło na skoliozę z jednej strony mały, a z drugiej strony 4 razy większy). Jednak w żadnym wypadku nie bolą go plecy. Czy w tym wieku można całkowicie zlikwidować te pojawiające się wały? Czy ćwiczenia same w sobie zmniejszą garba (i jeśli tak to jakie)? Czy ten garb może być spowodowany czymś innym niż skoliozą? Czy można samodzielnie rozpoznać, czy ten przypadek jest mocno zaawansowany i czy trzeba się ubiegać o jakieś operacje? 

Konieczna jest pilna konsultacja u ortopedy. On wykona odpowiednie badania, pomiary i wtedy odpowie na pytania . Dowie się Pani czy rehabilitować czy leczyć operacyjnie.
Niezbędna jest konsultacja ortopedyczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Opolu Fizjoterapeuta w Gliwicach Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Katowicach Fizjoterapeuta we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi