Czy to może być przemęczenie?

Mam 25 lat. Od roku ograniczam ilość dostarczanych kalorii - jem wszystko, włącznie ze słodyczami, ale staram się nie przekraczać dziennie 1600 kcal. Przy wzroście 168 cm ważę 50-51 kg. Ostatnio codziennie odczuwam zmęczenie, nie mam na nic siły, szybko się męczę, a dodatkowo mam problemy z koncentracją i pamięcią. Co kilka tygodni występują u mnie zaburzenia nastroju, apatia, stany depresyjne. Czesto odczuwam uderzenia gorąca, szczególnie wieczorem. Dodatkowo w jamie ustnej, najczęściej z boku języka, często tworzą się afty/pęcherze wypełnione krwią. Niekiedy odczuwam trudności przy przełykaniu wody. Ponadto, szczególnie wieczorem występuje objaw polegający na cofaniu się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Od roku nie mam też miesiączki. Z uwagi na częste zmęczenie ostatnio zrobiłam morfologię krwi (pełną). Wszystkie parametry są w porządku, z wyjątkiem czterech: MPV: 12.8 fl (norma: 9,4-12.5), PDW: 17.2 fl (norma: 9.8-16.2), P-LCR: 46,9 % (norma: 19.1-46.6), Limfocyty: 43,9 % (norma: 20-40), Limfocyty: 2.4 tys/ul (norma: 1,0-3,0). Pozostałe parametry mieszczą się w podanej na wynikach normie. W związku z tym bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu powyższych danych. Proszę również o pomoc i informację, czy powyższe objawy oraz wyniki krwi mogą być spowodowane przemęczeniem organizmu (mało snu, codzienny stres, ograniczanie jedzenia). Każda wskazówka będzie dla mnie bezcenna, dlatego z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas.

Objawy, które Pani opisuje świadczą o dolegliwościach, które w ten sposób komunikuje organizm. W tej sytuacji warto skonsultować się z internistą na głębszą diagnostykę i dietetykiem, który zweryfikuje Pani dietę i praktyki żywieniowe. Konsultacja z psychologiem będzie wsparciem dla stanu psychicznego i ustalenia powodu ograniczania kalorii.
Z wynikami wykonanych badań proszę zgłosić się do internisty, który po zapoznaniu się z nimi, zebraniu pełnego wywiadu z Panią, zbadaniu Pani zadecyduje o dalszym poszerzeniu diagnostyki i niezbędnych konsultacjach.
Wskazana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i zalecenia dalszego sposobu postępowania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi