Czy to może być przemęczenie?

Mam 25 lat. Od roku ograniczam ilość dostarczanych kalorii - jem wszystko, włącznie ze słodyczami, ale staram się nie przekraczać dziennie 1600 kcal. Przy wzroście 168 cm ważę 50-51 kg. Ostatnio codziennie odczuwam zmęczenie, nie mam na nic siły, szybko się męczę, a dodatkowo mam problemy z koncentracją i pamięcią. Co kilka tygodni występują u mnie zaburzenia nastroju, apatia, stany depresyjne. Czesto odczuwam uderzenia gorąca, szczególnie wieczorem. Dodatkowo w jamie ustnej, najczęściej z boku języka, często tworzą się afty/pęcherze wypełnione krwią. Niekiedy odczuwam trudności przy przełykaniu wody. Ponadto, szczególnie wieczorem występuje objaw polegający na cofaniu się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Od roku nie mam też miesiączki. Z uwagi na częste zmęczenie ostatnio zrobiłam morfologię krwi (pełną). Wszystkie parametry są w porządku, z wyjątkiem czterech: MPV: 12.8 fl (norma: 9,4-12.5), PDW: 17.2 fl (norma: 9.8-16.2), P-LCR: 46,9 % (norma: 19.1-46.6), Limfocyty: 43,9 % (norma: 20-40), Limfocyty: 2.4 tys/ul (norma: 1,0-3,0). Pozostałe parametry mieszczą się w podanej na wynikach normie. W związku z tym bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu powyższych danych. Proszę również o pomoc i informację, czy powyższe objawy oraz wyniki krwi mogą być spowodowane przemęczeniem organizmu (mało snu, codzienny stres, ograniczanie jedzenia). Każda wskazówka będzie dla mnie bezcenna, dlatego z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas.

Objawy, które Pani opisuje świadczą o dolegliwościach, które w ten sposób komunikuje organizm. W tej sytuacji warto skonsultować się z internistą na głębszą diagnostykę i dietetykiem, który zweryfikuje Pani dietę i praktyki żywieniowe. Konsultacja z psychologiem będzie wsparciem dla stanu psychicznego i ustalenia powodu ograniczania kalorii.
Z wynikami wykonanych badań proszę zgłosić się do internisty, który po zapoznaniu się z nimi, zebraniu pełnego wywiadu z Panią, zbadaniu Pani zadecyduje o dalszym poszerzeniu diagnostyki i niezbędnych konsultacjach.
Wskazana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i zalecenia dalszego sposobu postępowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi