2022-10-14

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przez mężczyznę może być niebezpieczne?

Czy mężczyzna może używać tabletki lub plastry antykoncepcyjne i nic mu nie będzie? Czy można to stosować bez konsultacji z lekarzem?

Plastry i tabletki antykoncepcyjne są przeznaczone dla kobiet. Stosowanie ich przez mężczyzn jest błędem .
Tabletki i plastry antykoncepcyjne są tylko i wyłącznie przeznaczone dla kobiet.
Plastry i tabletki antykoncepcyjne przeznaczone są wyłącznie dla kobiet.
Z racji iż antykoncepcja hormonalna w swoim mechanizmie działania nie jest w stanie wywołać efektu w postaci zapobiegania ciąży to jej zastosowanie z przyczyn antykoncepcyjnych jest całkowicie bezzasadne. Niestety wszelkie niepożądane działania tego typu terapii, w tym zwiększające ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych i niektórych nowotworów są zachowane, a w niektórych zakresach znacznie wyższe niż u kobiet.

Reasumując - stosowanie przez mężczyzn antykoncepcji hormonalnej przeznaczonej dla kobiet może być niebezpieczne i nie przyniesie efektu antykoncepcyjnego.
Plastry i tabletki antykoncepcyjne są przeznaczone dla kobiet. Stosowanie ich przez mężczyzn jest błędem .
Tabletki antykoncepcyjne dla kobiet są przeznaczone dla Pań.
Plastry i tabletki antykoncepcyjne są przeznaczone dla kobiet. Stosowanie ich przez mężczyzn jest błędem .
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4