Czy powinienem udać się do fizjoterapeuty? Objawy podobne do rwy kulszowej

Od paru dni mam objawy podobne do rwy kulszowej w części lędźwiowej i prawej nodze. Uniemożliwiały mi nawet kładzenie się spać. Smaruję sobie również bolące miejsca maścią z ibuprofenem. Od kilku dni biorę też Nimesil. Teraz ból nie jest taki intensywny, ale nadal pojawia się po dłuższym spacerze lub siedzeniu. W RTG wyszła skolioza prawostronna kręgosłupa lędźwiowego i dyskretne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. W zeszłym roku po kilkudniowym siedzeniu w autokarze przez parę godzin miałem ból kręgosłupa przez 2 tygodnie. W czasie tym również po długim spacerze poczułem chrupnięcie. Czy jest zalecana fizjoterapia i zmiana fotela biurkowego?
tak zalecam fizjoterapię .
Dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa oraz w pośladkach bardzo często kojarzone są z popularną rwą kulszową. Jednak podobne objawy może dawać również tzw. zespół mięśnia gruszkowatego. Jest to bardzo częsta dolegliwość zwłaszcza u osób, które dużo siedzą. Mięsień gruszkowaty usytuowany jest za stawem biodrowym, a dokładnie w pośladku. Jest to struktura o niewielkich rozmiarach, przez którą przebiega nerw kulszowy stąd objawy podobne do rwy kulszowej. Do typowych dolegliwości należy m.in. ból biodra, który schodzi do pośladka. Często zdarza się, że ból jest piekący i promieniujący wzdłuż całej kończyny dolnej. Ponadto mogą wystąpić drętwienia kończyny. Objawy bólowe pacjenta często nasilają się przy wykonywaniu ruchu rotacji zewnętrznej stawu biodrowego. Zaobserwować można także tkliwość palpacyjna mięśnia gruszkowatego. Generalnie dolegliwości bólowe nasilają się podczas długotrwałego siedzenia na twardym podłożu. Nie należy bagatelizować powyższych objawów, bowiem nieleczone schorzenie może doprowadzić do pojawienia się bardzo poważnych nieprawidłowości. Zalecana fizjoterapia.
Zalecana jest zmiana stylu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, ćwiczenia wzmacniające oraz fizjoterapia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi