Czy poronienie w pierwszych tygodniach ciąży bardzo wpływa na cykl miesiączkowy?

Dwa tygodnie temu straciłam dziecko w pierwszych tygodniach ciąży. Chciałam zapytać czy to może drastycznie wpłynąć na mój cykl? 5 dni przed planowaną miesiączką wyleciał ze mnie skrzep wraz z jakąś tkanką i od tamtej pory krwawię z takim samym nasileniem. Nie czuję typowych okresowych objawów, jedynie co jakiś czas silny skurcz w podbrzuszu.

Sam fakt poronienia nie powinien negatywnie wpływać na rytm miesiączkowania, ani dalej na Pani płodność. Jeśli jednak po poronieniu utrzymuje się krwawienie i dolegliwości bólowe wskazana będzie konsultacja ginekologiczna z badaniem ultrasonograficznym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi