Czy poronienie w pierwszych tygodniach ciąży bardzo wpływa na cykl miesiączkowy?

Dwa tygodnie temu straciłam dziecko w pierwszych tygodniach ciąży. Chciałam zapytać czy to może drastycznie wpłynąć na mój cykl? 5 dni przed planowaną miesiączką wyleciał ze mnie skrzep wraz z jakąś tkanką i od tamtej pory krwawię z takim samym nasileniem. Nie czuję typowych okresowych objawów, jedynie co jakiś czas silny skurcz w podbrzuszu.

Sam fakt poronienia nie powinien negatywnie wpływać na rytm miesiączkowania, ani dalej na Pani płodność. Jeśli jednak po poronieniu utrzymuje się krwawienie i dolegliwości bólowe wskazana będzie konsultacja ginekologiczna z badaniem ultrasonograficznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi