2023-06-01

Czy podwyższone GGTP może być przyczyną bólu w nadbrzuszu i wymiotów?

Mam 54 lata i ostatnio wykonano mi laparoskopowe usunięcia pęcherzyka żółciowego (bez zapalenia). Po około 10 dniach od zabiegu wystąpiły bóle w okolicy nadbrzusza i wymioty, które powtórzyły się kilkukrotnie (obecnie pojawiają się napady bólowe bez wymiotów). Na ostatniej wizycie lekarskiej u chirurga, dostałam jedynie 6 dni zwolnienia i zlecenie na trzy badania. Lekarz oznajmił, że jeśli wyniki wyjdą dobrze, to wrócę do pracy - stresuję się, bo nadal mam napady bólowe (krótkie, ale silne). Bilirubina i amylaza wyszły w normie, natomiast GGTP jest podwyższone. Czy ten podwyższony wynik może być powodem tych napadów bólowych? Szukać powodu gdzie indziej i czy nadal przysługuje mi zwolnienie lekarskie?

Z powodu dolegliwości bólowych istnieje możliwość wystawienia zwolnienia - zapraszam na konsultacje - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Katowicach Wymioty w Warszawie Wymioty w Gliwicach Wymioty w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Wymioty w Dąbrowie Górniczej Wymioty w Krakowie Wymioty w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5088
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z