Czy podstawowe badania laboratoryjne mogą wykazać choroby weneryczne?

Mam miec robione następujące badania: morfologia krwi obwodowej ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi, ogólne badanie moczu z oceną właściwości fizycznych, chemicznych oraz ocena mikroskopowa osadu, ALT, AST, glukoza, TSH, żelazo. Czy te badania są w stanie określić czy mam choroby weneryczne czy trzeba zrobić inne badania/testy?

Do diagnostyki chorób przenoszonych drogą płciową służą ukierunkowane testy.
Nie, należy wykonać odpowiednie badania.
Badanie te nie wykażą obecności czy nosicielstwa chorób wenerycznych. W tym celu należy wykonać specjalistyczne badania.
Trzeba wykonać panel urogenitalny w poradni dla kobiet.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi