Czy po kilku latach od odwyku mogę mieć problemy z trzustką lub wątrobą?

Od kiedy zaczęłam stosować dietę z dużą zawartością błonnika, zauważyłam kilka niepokojących objawów, takich jak: luźne stolce, niestrawione resztki jedzenia w stolcu i ogólne mulenie żołądka Nie mam gorączki czy wymiotów. Niepokoi mnie to, bo kilka lat temu miałam problem z alkoholem i byłam na odwyku, więc boję się, że to może być trzuska lub wątroba. 

Jeżeli zwiększyła Pani znacząco ilość błonnika w diecie, bądź przyjmuje go w ciągu doby w nadmiarze, to mogą pojawić się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Tym niemniej, aby zniknął niepokój, proponuję zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pani i uzupełnieniu wywiadu medycznego zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi