Czy po kilku latach od odwyku mogę mieć problemy z trzustką lub wątrobą?

Od kiedy zaczęłam stosować dietę z dużą zawartością błonnika, zauważyłam kilka niepokojących objawów, takich jak: luźne stolce, niestrawione resztki jedzenia w stolcu i ogólne mulenie żołądka Nie mam gorączki czy wymiotów. Niepokoi mnie to, bo kilka lat temu miałam problem z alkoholem i byłam na odwyku, więc boję się, że to może być trzuska lub wątroba. 

Jeżeli zwiększyła Pani znacząco ilość błonnika w diecie, bądź przyjmuje go w ciągu doby w nadmiarze, to mogą pojawić się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Tym niemniej, aby zniknął niepokój, proponuję zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pani i uzupełnieniu wywiadu medycznego zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi