Czy po gumkowaniu hemoroidów zostają blizny?

Jestem szczupłym mężczyzną, mam 38 lat. Wykryto u mnie 3 hemoroidy: II stopnia na godzinie 11, oraz I/II stopień na g. 3 i 7. Zalecenie: ten hemoroid na g. 11- opaskowanie metodą barrona, pozostałe- metoda Hemoron. Diagnoza : do całkowitego wyleczenia. Nigdy nie mialem z tym wiekszych problemów do czasu ostatnio zauważonego krwawienia przy defekacji. Stąd wizyta u proktologa. Mam tylko krępujace pytania, których nie zadałem w gabinecie ze stresu i zawstydzenia. Od czasu do czasu - nieregularnie, ale jednak uprawiam seks analny. Czy po wyleczeniu będę mógł powrócić do ostrożnego seksu analnego? I czy po tym gumkowaniu będzie widoczna blizna? Może są inne, lepsze metody leczenia w moim przypadku? Uprawiam też amatorsko sport siłowy - ćwiczę na siłowni i biegam - czy te hemoroidy mogły powstać od dźwignia ciężarów (to też nie jakieś wielkie obciążenia)? Na inne dolegliwości nie choruję, wyniki mam w normie.

Co to stosunków analnych się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o sporty siłowe to tak - taki typ sportu może nasilać problemy z hemoroidami i ich nawroty.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi