Czy po gumkowaniu hemoroidów zostają blizny?

Jestem szczupłym mężczyzną, mam 38 lat. Wykryto u mnie 3 hemoroidy: II stopnia na godzinie 11, oraz I/II stopień na g. 3 i 7. Zalecenie: ten hemoroid na g. 11- opaskowanie metodą barrona, pozostałe- metoda Hemoron. Diagnoza : do całkowitego wyleczenia. Nigdy nie mialem z tym wiekszych problemów do czasu ostatnio zauważonego krwawienia przy defekacji. Stąd wizyta u proktologa. Mam tylko krępujace pytania, których nie zadałem w gabinecie ze stresu i zawstydzenia. Od czasu do czasu - nieregularnie, ale jednak uprawiam seks analny. Czy po wyleczeniu będę mógł powrócić do ostrożnego seksu analnego? I czy po tym gumkowaniu będzie widoczna blizna? Może są inne, lepsze metody leczenia w moim przypadku? Uprawiam też amatorsko sport siłowy - ćwiczę na siłowni i biegam - czy te hemoroidy mogły powstać od dźwignia ciężarów (to też nie jakieś wielkie obciążenia)? Na inne dolegliwości nie choruję, wyniki mam w normie.

Co to stosunków analnych się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o sporty siłowe to tak - taki typ sportu może nasilać problemy z hemoroidami i ich nawroty.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi