Czy pęcherzyki w przydatkach mogą oznaczać PCOS?

Robiłam usg w 18 dniu cyklu. Lekarz, który je wykonywał powiedział tylko, że jest wszystko ok. Natomiast martwi mnie jeden zapis, że w obu przydatkach są liczne drobne pęcherzyki. Czy może to oznaczać PCOS? Mam hashimoto, staram się o dziecko od dwóch miesięcy. Okres przez ostatnie pół roku wynosił między 27, a 36 dni cyklu. Natomiast aktualnie wydłużył się już do 45 dni. Test ciążowy na wyliczony dzień okresu wyszedł negatywny. Co prawda lekarz nie wspomniał nic o możliwości wystąpienia PCOS, natomiast jestem mocno zestresowana tymi pęcherzykami oraz spóźniającym się okresem.

Obecność licznych drobnych pęcherzyków jest bardzo częsta w zespole policystycznych jajników, ale może występować również fizjologicznie u niektórych kobiet. W Pani przypadku warto zasięgnąć porady ginekologa zajmującego się diagnostyką zaburzeń miesiączkowania i płodności celem diagnostyki również w kierunku PCOS. W zespole tym bowiem zaburzenia płodności i miesiączkowania są bardzo częste.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Endokrynolog w Katowicach Endokrynolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Krakowie Endokrynolog w Bielsku-Białej Endokrynolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z