Czy można zdiagnozować zespół Aspergera u 9 letniego dziecka na podstawie wywiadu z jednym rodzicem?

Czy można zdiagnozować zespół Aspergera u 9 letniego dziecka, którego rodzice są rozwiedzeni (kontakt co drugi weekend, połowa ferii, wakacji oraz świąt z 2 rodzicem) na podstawie wywiadu tylko i wyłącznie z jednym rodzicem? Bez informowania drugiego o tym fakcie?

Diagnozę zespołu Aspergera stawia psychiatra po zbadaniu dziecka oraz uzyskaniu wywiadu od rodzica.
Tak, na podstawie badania dziecka.
na podstawie badania dziecka można
można zdiagnozować na podstawie badania i wywiadu
tak, na podstawie badania dziecka i zebrania pełnego wywiadu od rodziców
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6928
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi