2023-12-28

Czy mogę być w ciąży, jeśli 5 testów ciążowych z moczu dało wynik negatywny?

55 dni temu doszło do stosunku, tj. 3.11.2023 r. Od tamtego tego czasu wystąpiły 2 okresy (14.11.2023 r. oraz 12.12.2023 r. - krwawienie ze skrzepami). Od wczoraj bolą mnie piersi. 

Dzień dobry,

Jeśli miała Pani dwa normalne krwawienia miesiączkowe od daty stosunku i pięć testów ciążowych z moczu dało wynik negatywny, to bardzo mało prawdopodobne jest, aby była Pani w ciąży. Testy ciążowe z moczu są zazwyczaj wiarygodne, gdy są wykonane po odpowiednim czasie od potencjalnego zapłodnienia, czyli zwykle po upływie co najmniej tygodnia od spodziewanej miesiączki.

Ból piersi, który Pani doświadcza, może być spowodowany wieloma czynnikami, które nie są związane z ciążą, w tym zmianami hormonalnymi związanymi z cyklem miesiączkowym, stresem, zmianami w diecie lub stylem życia, a nawet noszeniem nieodpowiedniego biustonosza. Jeśli ból piersi jest nowym lub niepokojącym objawem, warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny.

Ponieważ miała Pani regularne krwawienia miesiączkowe i negatywne wyniki testów ciążowych, wydaje się, że ciąża jest mało prawdopodobna. Jeśli jednak nadal ma Pani wątpliwości lub niepokój związany z możliwością ciąży lub jeśli krwawienia były nietypowe pod względem intensywności lub trwania, konsultacja z lekarzem ginekologiem może być wskazana. Lekarz może zasugerować dodatkowe badania, takie jak badanie krwi (beta-hCG) dla potwierdzenia wyniku oraz przeprowadzić dokładniejsze badanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Proszę pamiętać, że dbanie o regularne kontrole zdrowotne i śledzenie wszelkich zmian w Pani ciele to ważny element troski o własne zdrowie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4