Czy mamy szanse na naturalną ciążę?

Od 2 lat staramy sie o 2 dziecko. Z pierwsza ciążą nie bylo problemow. Mamy 36lat. Ja mialam monitoring i wszystko ok, HSG tez mialam i prawidlowe. Mąż mial badanie nasienia i oto wyniki: abstynencja - 5dni upłynienie 10min, objetosc 2,30ml, ph 8,20, koncentracja mln/ml 47,93, calkowita liczba w ejakulacie 110,24, ruch postepowy 25,47%, a w mln/ejakulat 28,07, ruch calkowity 30,43% a w mln/ejjakulat 33,55 brak ruchy 69,57 plemniki zywe 72 a w mln/ejakulat 79,37 plemniki prawidlowej budowi 2 a w mln/ejakulat 2,20. Czy z takim nasieniem mamy szanse na naturalną ciążę, albo na powodzenie inseminacji?

Szansa zawsze jest, konieczna konsultacja urologa i ginekologa
szanse są, ale należy być pod ścisłą kontrolą ginekologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi