Czy mamy szanse na naturalną ciążę?

Od 2 lat staramy sie o 2 dziecko. Z pierwsza ciążą nie bylo problemow. Mamy 36lat. Ja mialam monitoring i wszystko ok, HSG tez mialam i prawidlowe. Mąż mial badanie nasienia i oto wyniki: abstynencja - 5dni upłynienie 10min, objetosc 2,30ml, ph 8,20, koncentracja mln/ml 47,93, calkowita liczba w ejakulacie 110,24, ruch postepowy 25,47%, a w mln/ejakulat 28,07, ruch calkowity 30,43% a w mln/ejjakulat 33,55 brak ruchy 69,57 plemniki zywe 72 a w mln/ejakulat 79,37 plemniki prawidlowej budowi 2 a w mln/ejakulat 2,20. Czy z takim nasieniem mamy szanse na naturalną ciążę, albo na powodzenie inseminacji?

Szansa zawsze jest, konieczna konsultacja urologa i ginekologa
szanse są, ale należy być pod ścisłą kontrolą ginekologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi