2022-07-22

Czy można zajść w ciążę mając niedrożne oba jajowody?

Miałam robione badanie HSG, na którym wyszło, że oba jajowody są niedrożne. Czy jedyna metoda aby zajśc w ciążę i zostać mamą jest in vitro? Czy są jakieś inne możliwości?

Szanowna Pani, można spróbować udrożnić jajowody podczas zabiegu laparoskopii. Możliwe metody diagnostyki oraz leczenia można skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Obustronny brak drożności jajowodów w badaniu hsg jest wskazaniem do rozpoczęcia procedury in-vitro. Jeśli istnieje uchwytna przyczyna anatomiczna rozważać można postępowanie operacyjne.
Proszę zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Niepłodność w Katowicach Niepłodność w Częstochowie Niepłodność w Gliwicach Niepłodność w Warszawie Niepłodność w Bielsku-Białej Niepłodność w Krakowie Niepłodność w Opolu Niepłodność w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4