Czy można zajść w ciążę mając niedrożne oba jajowody?

Miałam robione badanie HSG, na którym wyszło, że oba jajowody są niedrożne. Czy jedyna metoda aby zajśc w ciążę i zostać mamą jest in vitro? Czy są jakieś inne możliwości?

Szanowna Pani, można spróbować udrożnić jajowody podczas zabiegu laparoskopii. Możliwe metody diagnostyki oraz leczenia można skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Obustronny brak drożności jajowodów w badaniu hsg jest wskazaniem do rozpoczęcia procedury in-vitro. Jeśli istnieje uchwytna przyczyna anatomiczna rozważać można postępowanie operacyjne.
Proszę zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi