2022-04-28

Czy mając drugi stopień obniżenia ściany pochwy mogę biegać?

Jestem po dwóch porodach siłami natury. Byłam u fizjoterapeuty uroginekologicznego, który stwierdził, że mam drugi stopień obniżenia tylnej ściany pochwy. Pani stwierdziła, że muszę ćwiczyć mięśnie kegla i tyle. Jestem załamana, nie potrafiła mi też powiedzieć czy przez np. aktywność fizyczną (bieganie, skakanie) ten stan się pogorszy. Chciałabym wiedzieć czy mogę uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną? Czy przy tym drugim stopniu jestem już skazana na brak ćwiczeń?

Nie można odpowiedzieć w pełni na to pytanie bez uprzedniego badania. Proszę umówić konsultację ginekologa zajmującego się uroginekologią i statyką narządu rodnego, który oceni czy Pani stan wymaga leczenia i jakie miałoby to być leczenie.
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa, który podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Poznaniu Fizjoterapeuta w Gdańsku Fizjoterapeuta w Dąbrowie Górniczej Fizjoterapeuta w Gliwicach Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4