Czy lekarz może odmówić prowadzenia ciąży?

Czy lekarz może odmówić prowadzenia ciąży, jeżeli w pierwszej ciąży urodziłam martwą córkę w 32 tygodniu? Okazało się, że miałam zawały łożyska, jestem w trakcie badań - byłam u hematologa, który skierował mnie do genetyka w celu wykluczenia trombofilii. Od kilku dni mam opóźnioną miesiączkę. Boję się, że mogę być w ciąży i żaden lekarz nie będzie chciał jej prowadzić, gdyż jeszcze nie mam wszystkich badań oraz przyczyny, dlaczego tak się stało.

Nawet jeśli lekarz nie podejmie się prowadzenia Pani ciąży powinien zasugerować innego lekarza, który będzie mógł poprowadzić Pani ciążę.
Odmowa w takim przypadku jak Pani nie wynika z niechęci, a raczej z troski o Pani zdrowie i odpowiedzialny lekarz, jeśli uważa, że jego doświadczenie może być niewystarczające, by zapewnić Pani bezpieczeństwo wręcz powinien Panią skierować do bardziej doświadczonego kolegi.
Proszę przed wizytą skompletować dokumentację hematologiczną i genetyczną, gdyż może istnieć konieczność wprowadzenia leczenia już na wczesnym etapie ciąży.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi