2022-09-21

Czy lecząc PCOS nadmierne owłosienie zmniejszy się?

Podejrzewam u siebie zespół policystycznych jajników. Największym dla mnie problemem jest nadmierne owłosienie. Czy gdy podejmę się leczenia, jest szansa, że to owłosienie będzie mniej intensywne?

W celu ustalenia właściwego rozpoznania i wdrożenia ukierunkowanego leczenia proszę zgłosić się (poza konsultacją ginekologiczną) na konsultację endokrynologiczną (lub wybrać ginekologa-endokrynologa)
Taka szansa jest. W celu dalszej diagnostyki i rozpoczęcia leczenia proszę zgłosić się do specjalisty.
Proszę zgłosić się do specjalisty ginekologa-endokrynologa. Może być poprawa, ale skłonności pozostaną.
Diagnostyka zespołu policystycznych jajników w pierwszej kolejności wymaga wykluczenia innych zaburzeń endokrynologicznych, które wymagać mogą odmiennego leczenia. Proszę w tym celu umówić konsultację u specjalisty posiadającego doświadczenie z zakresu endokrynologii-ginekologicznej.
Po zakończeniu diagnostyki i dobraniu właściwego leczenia poprawa jest całkiem prawdopodobna, choć leczenie może być długotrwałe.
Szanowna Pani, przyczyn nadmiernego owłosienia u kobiet jest kilka , PCOS jest jedną z nich. W celu ustalenia rozpoznania należy wykonać szereg oznaczeń hormonalnych potwierdzajacych diagnozę. Leczenie farmakologiczne stosowane w takich przypadkach powoduje zmniejszenia owłosienia , a w dłuższej perspektywie ustąpienie problemu zdrowotnego
Należy wykonać badania potwierdzające PCOS - następnie podjąć decyzje o leczeniu - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Proszę zgłosić się do specjalisty ginekologa-endokrynologa. Może być poprawa, ale skłonności pozostaną.

Taka szansa jest. W celu dalszej diagnostyki i rozpoczęcia leczenia proszę zgłosić się do specjalisty.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6201
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16226
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+143
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4