Czy brak objawów związanych z endometriozą może wykluczyć torbiel endometrialną?

Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa w trakcie badania USG lekarka odkryła torbiel endometrialną (ok. 6 cm) na jajniku. Dodam, że dotychczas wszystkie moje miesiączki były bardzo regularne, nie były w żadnym stopniu bolesne, nie odczuwam też bólu przy stosunku, oddawaniu kału czy moczu. Praktycznie zero objawów, które mogłyby wskazywać na endometriozę, może oprócz delikatnych objawów jelitowych, które do tej pory wiązałam z zespołem jelita drażliwego. Czy możliwe jest, że ta torbiel to jednak nie jest zmiana endometrialna ? Wdrożyłyśmy leczenie farmakologiczne tabletkami antykoncepcyjnymi, a za 2 miesiące mam udać się do kontroli.

Poza diagnostyką i leczeniem ginekologicznym warto wykonać kontrolne usg jamy brzusznej.
Zalecany kontakt z ośrodkiem zajmującym się diagnostyką i leczeniem endometriozy.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z