Czy antybiotyk mógł wpłynąć na brak krwawienia ?

Mam pytanie. W tym miesiącu przyjmowałam tabletki aby zminimalizować ryzyko wystąpienia opryszczki. 12.08 zaczęłam dodatkowo przyjmować antybiotyk a 19.08 zakończyłam jego przyjmowanie. Przerwę w przyjmowaniu antykoncepcji rozpoczęłam 17.08, dziś mamy 22 a krawienie z odstawienia nie nastąpiło. Czy antybiotyk mógł wpłynąć na brak krwawienia ? Czy istnieje powod do zmartwień ? Dodam ze nie współżyłam ani w trakcie przyjmowania antybiotyku ani po nim.

Tak, antybiotyk mógł wpłynąć na brak krwawienia. Prosze skonsultować się z ginekologiem
Przyjmowane przez Pani leki dodatkowo mogły wpłynąć na opisane przez Panią dolegliwości. Należałoby przeprowadzić dokładny wywiad lekarski. W razie dalszych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Tak, antybiotyki mogą wchodzić w interakcje ze stosowaną doustną antykoncepcją. Proszę skonsultować zaistniałą sytuację z ginekologiem prowadzącym.
Antybiotyki mogą zaburzać wchłanianie doustnych preparatów antykoncepcyjnych. O ile wyklucza Pani prawdopodobieństwo ciąży, proszę kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami i w przypadku dalszego utrzymywania się dolegliwości skonsultować się z ginekologiem celem poszerzenia diagnostyki bądź zmiany metody antykoncepcji na inną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Opryszczka w Warszawie Opryszczka w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Opryszczka w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Opryszczka w Gliwicach Opryszczka w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z