Co robić w przypadku reakcji alergicznej u 4-letniego dziecka?

Syn (4 lata) dostał nagłej, silnej reakcji alergicznej. Świąd oczu i zaczerwienienie, ataki kichania, katar i wysypka na twarzy. Reakcja nastąpiła po wejściu do spiżarki. Jak reagować w takiej sytuacji i co podać? Syn od urodzenia ma AZS i podejrzenie alergii.
Wymienione objawy sugerują łagodną reakcję alergiczną. Objawy silnej reakcji to duszność, obrzęk dróg oddechowych. Mamy skuteczne leki antyalergiczne dostępne bez recepty np. zyrtec. Należy obserwować czy po tym leku jest poprawa oraz zgłosić się do swojego pediatry prowadzącego.
Dzień dobry, miejsce w którym doszło do reakcji alergicznej, mogłoby świadczyć o alergii na pleśnie i roztocza. Grota solna, zestawy do płukania nosa mogą przynieść ulgę. Proszę pamiętać o konieczności natychmiastowej pomocy w razie usłyszenia świstów podczas oddychania. Warto mieć w domu leki do natychmiastowego przerwania ataku duszności. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi