Co robić w przypadku reakcji alergicznej u 4-letniego dziecka?

Syn (4 lata) dostał nagłej, silnej reakcji alergicznej. Świąd oczu i zaczerwienienie, ataki kichania, katar i wysypka na twarzy. Reakcja nastąpiła po wejściu do spiżarki. Jak reagować w takiej sytuacji i co podać? Syn od urodzenia ma AZS i podejrzenie alergii.
Wymienione objawy sugerują łagodną reakcję alergiczną. Objawy silnej reakcji to duszność, obrzęk dróg oddechowych. Mamy skuteczne leki antyalergiczne dostępne bez recepty np. zyrtec. Należy obserwować czy po tym leku jest poprawa oraz zgłosić się do swojego pediatry prowadzącego.
Dzień dobry, miejsce w którym doszło do reakcji alergicznej, mogłoby świadczyć o alergii na pleśnie i roztocza. Grota solna, zestawy do płukania nosa mogą przynieść ulgę. Proszę pamiętać o konieczności natychmiastowej pomocy w razie usłyszenia świstów podczas oddychania. Warto mieć w domu leki do natychmiastowego przerwania ataku duszności. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi