Co mogę zrobić, jeżeli mam nadmierne owłosienie?

Jestem kobietą, a cierpię na nadmierne owłosienie, szczególnie dokuczliwe na twarzy. Potrzebuję golić się codziennie, aby nie było widać włosów. Czy tabletki antykoncepcyjne będą pomocne w walce, z jak mniemam hirsutyzmem? Jeśli nie, to co innego można zrobić?

W pierwszej kolejności wskazana jest diagnostyka hormonalna celem ustalenia przyczyny nadmiernego owłosienia. Po ustaleniu tej przyczyny rozważyć można odpowiednią terapię.
Należy zacząć od zbadania poziomu hormonów.
Niezbędna jest diagnostyka, poza badaniami laboratoryjnymi należałoby wykonać usg jamy brzusznej i zgłosić się na konsultację ginekologiczną i endokrynologiczną.
Należy zgłosić się do endokrynologa.
Konieczna jest pogłębiona diagnostyka. Przede wszystkim należy wykonać badania hormonalne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi