Co mogę zrobić, jeżeli mam nadmierne owłosienie?

Jestem kobietą, a cierpię na nadmierne owłosienie, szczególnie dokuczliwe na twarzy. Potrzebuję golić się codziennie, aby nie było widać włosów. Czy tabletki antykoncepcyjne będą pomocne w walce, z jak mniemam hirsutyzmem? Jeśli nie, to co innego można zrobić?

W pierwszej kolejności wskazana jest diagnostyka hormonalna celem ustalenia przyczyny nadmiernego owłosienia. Po ustaleniu tej przyczyny rozważyć można odpowiednią terapię.
Należy zacząć od zbadania poziomu hormonów.
Niezbędna jest diagnostyka, poza badaniami laboratoryjnymi należałoby wykonać usg jamy brzusznej i zgłosić się na konsultację ginekologiczną i endokrynologiczną.
Należy zgłosić się do endokrynologa.
Konieczna jest pogłębiona diagnostyka. Przede wszystkim należy wykonać badania hormonalne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi