Brak ochoty na seks, jak to zmienić?

Moja żona (po 50-tce) nie ma ochoty na seks. Czy są jakieś leki, które mogą zmienić ten stan?

najpierw wykonać diagnostykę zaburzeń hormonalnych i ogólnoustrojowych
Proszę zgłosić się do ginekologa
Pozdrawiam
Ochota na zbliżenie nie jest sprawą tak prostą, aby można było to wyleczyć pojedynczą tabletką. Problem ten może być o wiele bardziej złożony. Proszę w pierwszej kolejności wspólnie omówić z żoną swoje potrzeby i rozważyć poszerzenie diagnostyki o konsultację seksuologa i ginekologa. Jeśli podejrzewana przyczyna należy do zaburzeń hormonalnych czy metabolicznych możliwe iż po wprowadzeniu odpowiedniego leczenia uda się uzyskać poprawę.
Zalecana konsultacja z seksuologiem.
Zalecana konsultacja ginekologiczna / seksuologiczna
Zalecana konsultacja seksuologiczna.
są leki na to, należy włączyć leczenie hormonalne
Należy włączyć hormonalna terapie zastępcza

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi