Borelioza i zaburzenia neurologiczne

Czy rumień wędrujący oznacza zarażeniem boreliozą, która może się uaktywnić w postaci problemów np. neurologicznych (zwyrodnienia wielostawowe) nawet po 20 latach? I czy można boreliozę przechodzić (diagnoza lekarza). Wynik Testu Elisa -negatywny. Nigdy nie miałam problemów zdrowotnych, a od około półtora roku mój stan mnie bardzo niepokoi.

Dobry wieczór,
Rumień wędrujący oznacza, że już choroba jest rozwinięta
Tak jest to juz Borelioza
Tak, może oznaczać.
rumień wskazuje na aktywną postać choroby
jest to aktywna postac choroby
Tak, najpewniej jest to borelioza i wymaga leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi