Ból z lewej strony brzucha, najczęściej po wypiciu alkoholu

Od dłuższego czasu zmagam się z bólem po lewej stronie brzucha, do tej pory wykonane badania gastroskopia i kolonoskopia, wszystko w porządku, badania trzustkowe, wątrobowe, wszystko w normie. Ból najczęściej pojawia się po wypiciu alkoholu, ale co dziwne zazwyczaj na drugi-trzeci dzień dopiero czuje parcie z lewej strony brzucha, do tego poranna biegunka po alkoholu, a w dzień zgaga, uczucie pełności przelewanie się w żołądku. Co to może być i jak sobie z tym poradzić, bo żadne leki nie pomagają. Czy to jakieś zanikowe zapalanie błony żołądka, bądź brak B12 czy może zanik czynnika Castle'a? Szukam pomoc i nie mogę jej znaleźć. Mam 39 lat, mężczyzna.
Gdyby miał Pan zapalenie błony śluzowej żołądka, to wyszłoby to w gastrofiberoskopii. Proszę skonsultować swoje dolegliwości z gastroenterologiem. Skoro ból pojawia się po wypiciu alkoholu, to proszę go ograniczać lub nie spożywać w ogóle.
Proszę ograniczyć/wykluczyć alkohol i zgłosić się do gastrologa.
Zalecam wykonanie USG brzucha oraz do czasu pełnej diagnostyki abstynencję.
należy zgłosić się do gastroenterologa . do rozważenia gastroskopia
Po wykonaniu podstawowych badań jak nie widać przyczyny nalezy zgłosić sie do specjalisty gastrologa oraz wyeliminować czynnik powodujący dolegliwości bólowe.
Należy odstawić alkohol, leki hamujące wydzielanie kwasu solnego jak controloc + manti mogą tylko pomóc a jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać należy zgłosić sie do gastrologa.
należy wykonac badanie usg jamy brzusznej i zbadac trzustkę
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi