Ból pleców w ciąży

Jestem w 8/9 tygodniu ciąży. Niestety ostatnio nasila mi się bol pleców w odcinku lędźwiowym. Czy to normalne? Czy jest jakaś szansa by ten ból załagodzić?
W przebiegu ciąży bóle mogą się nasilać. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Proszę zgłosić dolegliwości lekarzowi rodzinnemu, może trzeba będzie przeprowadzić diagnostykę. Proszę też zasięgnąć porady fizjoterapeuty.
W ciąży mogą nasilać się bóle kręgosłupa. Niemniej, warto wykluczyć inne przyczyny dolegliwości bólowych w tym obszarze.
nalezy zgłosic sie do ginekologa celem badania usg

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi