Ból miednicy przy staniu i leżeniu - jakie mam rokowania?

Mam 39 lat i od kilku miesięcy dokuczający ból miednicy, przy staniu i leżeniu i jakimkolwiek ruchu, promieniujący do nóg. Opis RTG: asymetria ustawienia miednicy, zwężenie szpar stawowych stawów biodrowych w miejscach ich największego obciążenia ze sklerotyzacją panewek, zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach stawowych stawów biodrowych, zmiany zwyrodnieniowe w spojeniu łonowym, zwężenie szpar stawowych, zmiany zwyrodnieniowe powierzchni stawowych z podchrzęstną skerotyzacją w stawach krzyżowo-biodrowych.  Wizyta u ortopedy dopiero za miesiąc, pytanie mam takie czy jest szansa, że będzie lepiej? Jak tak to co robić? Skąd aż tyle zmian zwyrodnieniowych w takim wieku?
Dla wskazania przyczyn wielu zmian zwyrodnieniowych należy zebrać dokładny wywiad. Zastosowane prze specjalistę leczenie spowoduje zapewne zmniejszenie dolegliwości.
Na ostatnie pytanie nie da się odpowiedzieć, brak informacji. Proszę w międzyczasie umówić się na wizytę u fizjoterapeuty.
celem oceny rokowania nalezy udac sie na wizyte stacjonarna do lekarza
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi