Ból jajników i podbrzusza w trakcie dni płodnych

Mam dzisiaj dni płodne i bardzo bolą mnie jajniki i podbrzusze. Wzięłam lek przeciwbólowy i ból stał się trochę mniejszy. Są na to jakieś porady?
Ból owulacyjny jest związany z pęknięciem pęcherzyka Graafa - trwa od kilku minut do 2-3 dni. W łagodzeniu bólu stosuje się paracetamol i ibuprofen, można w bolące miejsce przyłożyć poduszkę termiczną lub wziąć ciepłą kąpiel.
Oczywiście proszę porozmawiać z mama, babcią, lekarzem rodzinnym, ginekologiem.
można zastosować leki w drugiej fazie cyklu które złagodzą lub zniwelują dolegliwości
Dzień dobry,
Podczas owulacji mogą pojawiać się dolegliwości bólowe. Jeśli są one uciążliwe można zastosować doraźne leczenie objawowe lub rozważyć stosowanie antykoncepcji hormonalnej celem długotrwałego zmniejszenia dolegliwości.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi