Dystardis

Nazwa Produktu Leczniczego
Dystardis
Nazwa powszechnie stosowana
Tetrabenazinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Tetrabenazinum 25 mg
Podmiot odpowiedzialny
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dystardis - podstawowe informacje o leku:

Lek Dystardis to specyfik, który zawiera substancję czynną tetrabenazynę. Należy on do grupy leków stosowanych w leczeniu zaburzeń układu nerwowego. Jego zastosowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku chorób, które powodują gwałtowne, nieregularne i niekontrolowane ruchy ciała, takie jak hiperkinetyczne zaburzenia motoryczne w pląsawicy Huntingtona. Lek Dystardis jest również skuteczny w leczeniu dyskinezy późnej o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Dyskineza późna to schorzenie, które charakteryzuje się występowaniem niekontrolowanych ruchów, takich jak skurcze twarzy, grymasy czy osobliwe ruchy języka. Niektóre leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych, takie jak leki przeciwpsychotyczne, mogą powodować dyskinezę późną. Lek Dystardis powinien być przepisywany pacjentowi jedynie w przypadku objawów nasilonych w stopniu umiarkowanym do ciężkiego, gdy powodują one niepełnosprawność i (lub) są krępujące w towarzystwie. Warto pamiętać, że lek Dystardis powinien być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy objawy utrzymują się pomimo przerwania stosowania, zmiany lub zmniejszenia dawki leku przeciwpsychotycznego.

Wskazania do stosowania:

Produkt Dystardis jest wskazany do stosowania w hiperkinetycznych zaburzeniach motorycznych w pląsawicy Huntingtona.

Produkt Dystardis jest ponadto wskazany do stosowania w leczeniu umiarkowanej do ciężkiej dyskinezy późnej powodującej niepełnosprawność i (lub) skrępowanie w towarzystwie, jeżeli:

  • choroba utrzymuje się pomimo odstawienia leków przeciwpsychotycznych,
  • przerwanie stosowania leków przeciwpsychotycznych nie jest opcją realnie możliwą,
  • choroba utrzymuje się pomimo zmniejszenia dawki leków przeciwpsychotycznych bądź
  • choroba utrzymuje się pomimo zmiany sposobu leczenia na atypowe leki przeciwpsychotyczne.

Pliki do pobrania

Dystardis  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dystardis  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta