Dotagraf multidose

Nazwa Produktu Leczniczego
Dotagraf multidose
Nazwa powszechnie stosowana
Acidum gadotericum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Acidum gadotericum
Podmiot odpowiedzialny
Bayer AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dotagraf multidose - podstawowe informacje o leku:

Lek Dotagraf multidose to specyfik diagnostyczny, który zawiera kwas gadoterynowy i służy wyłącznie do zwiększenia kontrastu podczas badań metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Dzięki temu wzmocnieniu kontrastu, obrazy uzyskiwane podczas badania są bardziej wyraźne i precyzyjne. Lek ten jest stosowany u dorosłych, dzieci i młodzieży (0-18 lat) w celu badania ośrodkowego układu nerwowego, w tym mózgu, rdzeniu kręgowym i tkankach otaczających. Ponadto, Dotagraf multidose jest również stosowany w diagnostyce całego ciała, w tym w badaniu wątroby, nerek, trzustki, miednicy, płuc, serca, piersi i układu mięśniowo-szkieletowego. U dorosłych, lek ten może być również stosowany w angiografii MR, w celu badania zwężeń tętnic i innych zaburzeń, z wyjątkiem tętnic wieńcowych. Wszystko po to, by zapewnić pacjentom jak najdokładniejszą diagnozę i skuteczne leczenie.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy przeznaczony wyłącznie do diagnostyki.

Dotagraf multidose jest środkiem kontrastowym wykorzystywanym do wzmocnienia kontrastu w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego (ang. magnetic resonance imaging, MRI) w celu lepszej widoczności i zróżnicowania obrazu:

Dorośli, dzieci i młodzież (0-18 lat)

  • w diagnostyce MRI ośrodkowego układu nerwowego (OUN), w tym w diagnostyce zmian patologicznych w obrębie mózgowia, kręgosłupa i tkanek otaczających;
  • w diagnostyce MRI całego ciała, w tym zmian patologicznych w obrębie wątroby, nerek, trzustki, miednicy, płuc, serca, piersi i układu mięśniowo-szkieletowego.

Dorośli

  • w angiografii MR, w tym w diagnostyce zmian patologicznych lub zwężeń w tętnicach innych niż wieńcowe.

Dotagraf multidose należy stosować wyłącznie, jeśli informacje diagnostyczne są niezbędne i nie można ich uzyskać stosując MRI bez wzmocnienia kontrastowego.

Pliki do pobrania

Dotagraf multidose  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dotagraf multidose  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta