Dotagraf

Nazwa Produktu Leczniczego
Dotagraf
Nazwa powszechnie stosowana
Acidum gadotericum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Acidum gadotericum
Podmiot odpowiedzialny
Bayer AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dotagraf - podstawowe informacje o leku:

Dotagraf to specjalistyczny środek kontrastowy, który zawiera kwas gadoterynowy. Jego zastosowanie jest wyłącznie diagnostyczne. Lek ten jest stosowany w celu zwiększenia kontrastu obrazów uzyskiwanych podczas badań metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Dzięki temu wzmocnieniu kontrastu, obraz staje się bardziej wyraźny i precyzyjny. Dotagraf jest polecany dla pacjentów w każdym wieku, w tym dla dzieci i młodzieży (0-18 lat), którzy poddają się badaniom MRI ośrodkowego układu nerwowego, w tym w przypadku występowania zmian patologicznych w mózgu, rdzeniu kręgowym i tkankach otaczających. Lek ten jest również stosowany w diagnostyce MRI całego ciała, w tym w przypadku występowania zmian patologicznych w obrębie wątroby, nerek, trzustki, miednicy, płuc, serca, piersi i układu mięśniowo-szkieletowego. Dorośli mogą również poddać się badaniom angiografii MR, w tym w przypadku występowania zmian patologicznych i zwężeń tętnic, z wyjątkiem tętnic wieńcowych.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy przeznaczony wyłącznie do diagnostyki.

Dotagraf jest środkiem kontrastowym wykorzystywanym do wzmocnienia kontrastu w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego (ang. magnetic resonance imaging, MRI) w celu lepszej widoczności i zróżnicowania obrazu:

Dorośli, dzieci i młodzież (0-18 lat)

  • w diagnostyce MRI ośrodkowego układu nerwowego (OUN), w tym w diagnostyce zmian patologicznych w obrębie mózgowia, kręgosłupa i tkanek otaczających;
  • w diagnostyce MRI całego ciała, w tym zmian patologicznych w obrębie wątroby, nerek, trzustki, miednicy, płuc, serca, piersi i układu mięśniowo-szkieletowego.

Dorośli:

  • w angiografii MR, w tym w diagnostyce zmian patologicznych lub zwężeń w tętnicach innych niż wieńcowe.

Dotagraf należy stosować wyłącznie, jeśli informacje diagnostyczne są niezbędne i nie można ich uzyskać stosując MRI bez wzmocnienia kontrastowego.

Pliki do pobrania

Dotagraf  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dotagraf  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta