Dorzostill

Nazwa Produktu Leczniczego
Dorzostill
Nazwa powszechnie stosowana
Dorzolamidum
Postać farmaceutyczna
Krople do oczu, roztwór
Substancja czynna
Dorzolamidi hydrochloridum 22.3 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Bruschettini S.r.I.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dorzostill - podstawowe informacje o leku:

Lek Dorzostill zawiera substancję czynną o nazwie dorzolamid, która jest inhibitorem anhydrazy węglanowej. Jest on dostępny w postaci kropli do oczu i jest stosowany w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej oraz w leczeniu jaskry.

Mechanizm działania dorzolamidu polega na hamowaniu enzymu anhydrazy węglanowej, który bierze udział w produkcji płynu wodnistego oka. Poprzez ograniczenie produkcji tego płynu, krople do oczu z dorzolamidem pomagają obniżyć ciśnienie w gałce ocznej. To z kolei może przyczynić się do zapobiegania lub opóźnienia postępu jaskry oraz zmniejszenia ryzyka uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Krople do oczu z dorzolamidem mogą być stosowane samodzielnie lub jako część terapii łączonej z innymi lekami do oczu, takimi jak beta-blokery, które również obniżają ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Warto pamiętać, że stosowanie leków do oczu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza, a regularne kontrole u okulisty są ważne dla monitorowania skuteczności terapii i ewentualnych skutków ubocznych.

Wskazania do stosowania:

Dorzostill jest wskazany:

  • jako lek wspomagający w trakcie terapii lekami beta-adrenolitycznymi,
  • w monoterapii u pacjentów nie reagujących na leczenie lekami beta-adrenolitycznymi lub u pacjentów, u których stosowanie leków beta-adrenolitycznych jest przeciwwskazane,

W terapii podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku:

  • nadciśnienia ocznego,
  • jaskry z otwartym kątem przesączania,
  • jaskry pseudoeksfoliacyjnej.

Pliki do pobrania

Dorzostill  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dorzostill  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta