Zwolnienie lekarskie od psychiatry - czy może być wystawione wstecz?

Leczę się u lekarza psychiatry od dłuższego czasu jestem na zwolnieniu L4, a mój lekarz jest na urlopie i nie mogłam się od dłuższego czasu do niego umówić. Mój stan zdrowia pogorszył się i nie byłam w stanie zapisać się na wizytę. Czy jest możliwość, aby lekarz wystawił mi zwolnienie wstecz z uzasadnieniem o pogorszeniu stanu zdrowia?
Tylko lekarz psychiatra może wystawić zwolnienie wstecznie na więcej niż 3 dni wstecz. Zalecam kontakt z innym lekarzem psychiatrą.
Tylko lekarz psychiatra może wystawić zwolnienie wstecznie na więcej niż 3 dni wstecz. Zalecam kontakt z innym lekarzem psychiatrą.
Zaświadczenie o niezdolności do pracy może zostać wystawione przez lekarza maksymalnie na 3 dni wstecz (poprzedzające dzień badania). Jedynie lekarz psychiatra jest uprawniony do wystawienia eZLA na więcej niż 3 dni wstecz.
Psychiatra może wypisać zwolnienie lekarskie wstecznie o więcej niż 3 dni.
Lekarz psychiatra może wystawić zwolnienie lekarskie na okres dłuższy niż 3 dni wstecz.
tak
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi