2022-09-02

Zmęczenie i osłabienie - jakie badania wykonać?

Witam Od stycznia tego roku bez żadnej przyczyny, zaczełam czuć się zmęczona i osłabiona. Śpię prawie codziennie po 10 godzin i nadal czuje się niewyspana. Miewam momenty w których czuje się tak słabo że mam wrażenie że zaraz zemdleję. Przy nieco większym wysiłku fizycznym jak sprzątanie, czuje się słabo i muszę się zdrzemnąć. Uczucie zmęczenia towarzyszy mi na co dzień przez co do wszysykiego muszę się zmuszać. Jakie badania krwi powinnam sobie wykonać prócz tych podstawowych jak żelazo, cukier, tarczyca i witamina d?

Wskazana jest wizyta u lekarza, który zbierze szczegółowy wywiad, przeprowadzi badanie fizykalne, zleci ekg kontrolne, a następnie w oparciu o to ukierunkuje diagnostykę.
W pierwszej kolejności warto rozważyć konsultację lekarską z podstawowym badaniem fizykalnym. Lekarza zaleci na jego podstawie odpowiednie, potrzebne badania.
Należy przeprowadzić dokładny wywiad choroby - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Warszawie Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4